September 1, 2014

Subscriber Login



Weekly Athletic Schedule PDF Print E-mail
Saturday, May 11, 2013 12:31 AM

For Week of May 13-18

MONDAY

Baseball

St. John’s at Ottoville, 5 p.m. (makeup)

Jefferson at Elida, 5 p.m. (from April 24)

Fort Jennings at Coldwater, 5 p.m.

Spencerville at St. Henry, 5 p.m.

Paulding at Van Wert, 5 p.m.

Softball

Ottawa-Glandorf at Jefferson, 5 p.m.

Spencerville at Ottoville, 5 p.m.

Elida at Kalida, 5 p.m.

Track and Field

Fort Jennings and LCC at Ottoville, 4:30 p.m.

TUESDAY

Baseball

Sectionals

DIVISION IV

At Columbus Grove

Kalida/Cory-Rawson winner vs. Columbus Grove, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 22).

Regular Season

Coldwater at St. John’s (MAC), 5 p.m.

Spencerville at Kalida, 5 p.m.

Antwerp at Crestview, 5 p.m.

Softball

Sectionals

DIVISION IV

At Lincolnview

Lincolnview/Spencerville winner vs. Crestview, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 22).

At Miller City

Kalida/Pandora-Gilboa winner vs. Patrick Henry, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 21).

DIVISION II

At Bath

Elida/Van Wert winner vs. Bath, 5 p.m. (Winner to Miller City District 5 p.m. May 21).

Regular Season

Jefferson at Kalida, 5 p.m.

Coldwater at Elida, 5 p.m.

Track and Field

MAC prelims at Versailles, 4:30 p.m.

WEDNESDAY

Baseball

Sectionals

DIVISION IV

At Convoy

Spencerville/Lincolnview winner vs. Ottoville, 5 p.m. (Winner to Coldwater District TBA)

At Columbus Grove

Leipsic/Pandora-Gilboa winner vs. Miller City, 5 p.m. (Winner to Elida District 2 p.m. May 22).

DIVISION II

At Elida

Elida/Celina winner vs. Shawnee, 5 p.m. (Winner to Bluffton District TBA).

Regular Season

Lincolnview at New Knoxville, 4:30 p.m.

Crestview at Shawnee, 5 p.m.

Softball

Sectionals

DIVISION IV

At Lincolnview

Jefferson/Parkway winner vs. Ottoville, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 21).

At Miller City

Columbus Grove/Miller City winner vs. Continental, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 22).

Regular Season

Ottoville at Kalida (PCL), 5 p.m.

Track and Field

WBL Meet at Bath, 4:30 p.m.

THURSDAY

Baseball

Sectionals

DIVISION IV

At Perry

Waynesfield-Goshen/Lima Temple Christian winner vs. St. John’s, 5 p.m. (Winner to Elida District 5 p.m. May 22).

At Convoy

Fort Jennings/Antwerp winner vs. Crestview, 5 p.m. (Winner to Coldwater District TBA).

Regular Season

Jefferson at New Knoxville, 5 p.m.

New Bremen at Spencerville, 5 p.m.

Elida at LCC, 5 p.m.

Softball

Lincolnview at Crestview (NWC), 5 p.m. (from April 11)

St. Marys at Spencerville, 5 p.m.

Track and Field

NWC Meet at Spencerville, 4:30 p.m.

Fort Jennings at Continental, 4:30 p.m.

Tennis

Sectionals at UNOH, 9 a.m.

FRIDAY

Baseball

Sectionals

DIVISION III

At Shawnee

Jefferson/Parkway winner vs. Bath, 5 p.m. (Winner to UNOH District)

Softball

Jefferson at Fort Recovery, 5 p.m.

Ottoville vs. Wayne Trace, 5 p.m.

Paulding at Elida, 5 p.m.

Kalida at LCC, 5 p.m.

Track and Field

MAC prelims at Versailles, 4:30 p.m.

WBL Meet at Bath, 4:30 p.m.

SATURDAY

Baseball

Softball

Jefferson at Wayne Trace (DH), 11 a.m.

Ottoville at Kalida (PCL), 5 p.m.

Track and Field

NWC Meet at Spencerville, 10 a.m.

Tennis

Sectionals at UNOH, 9 a.m.

 

Add comment


Security code
Refresh