April 19, 2014

Subscriber Login



Weekly Athletic Schedule PDF Print E-mail
Friday, January 17, 2014 9:24 PM

For Week of Jan. 20-26

MONDAY

Girls Basketball

St. John’s at Coldwater (MAC), 6 p.m. (ppd from Jan. 2)

Columbus Grove at Fort Jennings, 6 p.m.

Liberty-Benton at Kalida, 6 p.m.

Van Wert at Crestview, 6 p.m.

Boys Basketball

Elida at Toledo Bowsher (Varsity-only), 7 p.m.

Co-Ed Swimming and Diving

Elida at Bath, 7 p.m.

TUESDAY

Girls Basketball

Jefferson at Wayne Trace, 6 p.m.

Bath at Ottoville, 6 p.m. ppd. from Jan. 7

Shawnee at Crestview, 6 p.m.

Boys Basketball

Van Wert at Kalida, 6 p.m.

Wrestling

Spencerville at Paulding, 6 p.m.

Elida at Celina Super-tri, 6 p.m.

Co-Ed Swimming and Diving

Elida at Defiance, 4:30 p.m.

WEDNESDAY

Wrestling

Team Tournament at St. John’s, 6 p.m.

Van Wert at O-G Quad, 6 p.m.

THURSDAY

Girls Basketball

Jefferson at Lincolnview (NWC), 6 p.m.

St. Henry at St. John’s (MAC), 6 p.m.

Fort Jennings at Ottoville (PCL), 6 p.m.

Columbus Grove at Spencerville (NWC), 6 p.m.

Elida at Shawnee (WBL), 6 p.m.

Bath at Van Wert (WBL), 6 p.m.

Crestview at Paulding (NWC), 6 p.m.

Wrestling

Van Wert at O-G Quad, 6 p.m.

Co-Ed Swimming and Diving

WBL Diving (Defiance), 3 p.m.

FRIDAY

Boys Basketball

Lincolnview at Jefferson (NWC), 6 p.m.

Miller City at Fort Jennings (PCL), 6 p.m.

Spencerville at Columbus Grove (NWC), 6 p.m.

Shawnee at Elida (WBL), 6 p.m.

Van Wert at Bath (WBL), 6 p.m.

Paulding at Crestview (NWC), 6 p.m.

St. John’s at St. Henry (MAC), 6:30 p.m.

Wrestling

St. John’s, Spencerville and Columbus Grove at LCC Invitational, 5:30 p.m.

SATURDAY

Girls Basketball

Marion Local at Elida, noon

Jefferson at Ottoville, 1 p.m.

Parkway at Lincolnview, 1 p.m.

Miller City at Kalida (PCL), 1 p.m.

Boys Basketball

St. John’s at Spencerville, 6 p.m.

Arlington at Jefferson, 6 p.m.

Ottoville at Paulding, 6 p.m.

New Knoxville at Fort Jennings, 6 p.m.

Parkway at Lincolnview, 6 p.m.

Toledo CC at Elida, 6 p.m.

Kalida at Leipsic (PCL), 6 p.m.

Ottawa-Glandorf at Columbus Grove, 6 p.m.

Coldwater at Van Wert, 6 p.m.

Crestview at Celina, 6 p.m.

Wrestling

Van Wert at Wapak Lions Club Invitational, 8 a.m.

St. John’s, Spencerville and Columbus Grove at LCC Invitational, 9:30 a.m.

Elida at Anthony Wayne Duals, 10 a.m.

Co-Ed Swimming and Diving

WBL Swimming, 11 a.m.

 

Add comment


Security code
Refresh