August 20, 2014

Subscriber Login



Cross Country results PDF Print E-mail
Monday, October 08, 2012 1:41 PM

Anna Rocket Invitational

Saturday at Anna Elementary School

VARSITY (5K)

Boys Team Scores: Columbus Grove 43, Russia 106, West Liberty-Salem 141, Anna 142, Botkins 150, Covington 164, Lima Central Catholic 201, Graham Local 202, Bellefontaine 274, Jackson Center 305, Chaminade Julienne 312, Tri-Village 336, Sidney Lehman 348, Troy Christian 383, Lakota 431, Ada 488, Indian Lake 501, Kalida 521, Houston 526, New Knoxville 577, Bradford 580, Spencerville 638, Bethel 649, Mechanicsburg 655, Fairlawn 692, Triad 742.

Top 10 Individuals: 1. Murphy (T-V) 16:05.20; 2. Jake Graham (CG) 16:29.40; 3. Fuller (SL) 17:07.20; 4. Alex Shafer (CG) 17:17.00; 5. Scott (WL-S) 17:30.50; 6. Rigg (LCC) 17:33.30; 7. Colton Grothaus (CG) 17:43.30; 8. White (COV) 17:44.60; 9. Gariety (RU) 17:45.90; 10. Elchert (JC) 17:46.20.

Other Local Finishers (279 Runners): 11. Grant Schroeder (CG) 17:46.50; ... 19. Jerry Kesselmeyer (CG) 18:07.90; ... 29. Nick Schmiesing (CG) 18:21.90; ... 48. Logan Douglas (CG) 18:47.40; ... 61. Grant Zeller (KA) 19:02.00; ... 79. Troy Meyer (CG) 19:21.50; ... 99. Zach Shafer (CG) 19:40.50; ... 102. Cody Reynolds (CG) 19:41.90; ... 111. Jacob Cook (SV) 19:49.10; ... 117. Jacob Schroeder (CG) 19:52.70; 118. Phillip Vance (CG) 19:53.10; ... 120. Alex Tabler (CG) 19:57.50; ... 125. Cody Wischmeyer (CG) 20:02.40; ... 128. Alex Vonderembse (KA) 20:05.30; ... 135. Eric Warnecke (KA) 20:15.90; ... 140. Elisha Jones (CG) 20:23.30; ... 144. Darrion Gant (CG) 20:26.40; ... 147. Will Vorhees (CG) 20:31.90; ... 153. Jacob Dunn (KA) 20:43.30; ... 161. Caleb Vogt (SV) 20:50.90; ... 164. Corey Schroeder (CG) 20:57.70; ... 172. Baily Clement (CG) 21:13.30; ... 178. Matthew Hurles (SV) 21:26.10; ... 196. Joe Wisher (SV) 21:46.80; ... 214. Jordan Wurth (KA) 22:40.40; ... 224. Trent Gerding (KA) 23:24.90; ... 242. Mitchell Kerner (KA) 23:52.40; ... 252. Austin Vorst (KA) 25:09.40; ... 255. Kyle Sawmiller (SV) 25:24.10.

Girls Team Scores: Russia 50, West Liberty-Salem 56, McAuley 64, Spencerville 164, Covington 169, Kalida 230, Bellefontaine 251, Graham Local 258, Botkins 306, Mechanicsburg 315, Indian Lake 320, Cham. Julianne 334, Columbus Grove 338, Lakota 339, Pandora-Gilboa 343, Anna 382, Houston 382, Bradford 481, Troy Christian 503, Jackson Center 581.

Top 10 Individuals: 1. Vogel (WL-S) 19:04.30; 2. Borchers (RU) 19:05.10; 3. Heaton (RU) 19:50.10; 4. Francis (RU) 19:52.80; 5. Olding (MC) 20:19.80; 6. Jessica Doepker (KA) 20:21.60; 7. Strickland (WL-S) 20:31.10; 8. Henault (WL-S) 20:36.90; 9. Smith (WL-S) 20:48.00; 10. Lienhart (MC) 20:51.80.

Other Local Finishers (200 Runners): 13. Karri Purdy (SV) 21:05.40; ... 17. Jackie Gardner (KA) 21:17.30; 18. Cierra Adams (SV) 21:30.00; ... 34. Alexis Ricker (CG) 22:17.10; 35. Megan Langhals (CG) 22:22.80; ... 40. Kacie Mulholland (SV) 22:31.30; ... 45. Tori Hardesty (SV) 22:45.40; ... 50. Katelyn Siebeneck (KA) 22:57.80; ... 59. Schylar Miller (SV) 23:15.90; 60. Jennifer Burnett (SV) 23:16.20; ... 79. Kayla Parlette (CG) 24:01.80; ... 85. Katie Schmitz (KA) 24:12.80; ... 95. Tesa Horton (SV) 24:41.80; ... 104. Becca Brinkman (KA) 25:01.20; ... 127. Linnea Stephens (CG) 25:59.30; ... 129. Ashley Keiber (SV) 26:01.00; 130. Brooke Schnipke (CG) 26:05.80; ... 142. Micah Stechshulte (CG) 26:56.90; ... 145. Lindsay Langhals (CG) 27:15.10; ... 148. Melissa Amstutz (CG) 27:26.10; 149. Morgan Messer (CG) 27:26.80; ... 157. Quincy Miller (CG) 27:54.00; 158. Charlotte Gardner (CG) 27:54.20; ... 161. Stacy Hovest (CG) 28:06.20; ... 172. Erica Honigfort (KA) 29:02.30; ... 190. Kelsey Warneke  (CG) 31:22.10; ... 198. Adrijana Ilic (CG) 34:54.30.

JUNIOR HIGH (3,200 METERS)

Boys Team Scores: Russia 51, Botkins 130, Tri-Village 140, Anna 150, Bellefontaine 171, West Liberty-Salem 185, Fairlawn 216, Spencerville 221, Jackson Center 225, Indian Lake 245. Bradford 248, Covington 273, Columbus Grove 277, Graham Local 304, Lakota 317. New Knoxville 397.

Top 10 Individuals: 1. Jordan (WL-S) 11:05.30; 2. Thad Ringwald (SV) 11:08.40; 3. Brautigam (FA) 11:32.90; 4. Richards (T-V) 11:37.50; 5. Monnier (RU) 11:47.40; 6. Huber (AN) 11:54.00; 7. Wildermuth (JC) 12:01.00; 8. Drees (RU) 12:07.30; 9. Metz (RU) 12:08.40; 10. Fraylick (T-V) 12:10.80.

Other Local Finishers (154 Runners): 15. Boone Brubaker (CG) 12:20.80; ... 23. Eddie Smith (SV) 12:33.40; ... 30. Robert Modic (SV) 12:42.60; ... 45. Noah Ebling (CG) 13:04.90; ... 49. Austin Nartker (KA) 13:11.00; ... 63. Preston Brubaker (CG) 13:33.80; ... 66. Caleb Siebeneck (KA) 13:36.70; ... 86. Austin Sager (CG) 14:13.50; ... 112. Hunter Stephen (SV) 15:03.30; 113. Gage Bellows (SV) 15:10.10; ... 123. Josh Cook (SV) 15:53.30; 124. Conner Vogt (SV) 15:53.70; ... 136. Austin Rode (CG) 16:32.20; ... 143. Jacob Kahle (KA) 16:49.40; 144. Kalob Pitson (SV) 17:01.60.

Girls Team Scores: Russia 58, West Liberty-Salem 66, Covington 69, Bellefontaine 129, Columbus Grove 136, Spencerville 155, Indian Lake 166, Triad 179, Lakota 212, LCC 228.

Top 10 Individuals (no times): 1. Dunn (COV); 2. Goubeaux (RU); 3. Frazier (RU); 4. Wilson (ME); 5. Zimmerman (SL); 6. Bieleski (WL-S); 7. Kaiden Grigsby (SV); 8. Levine (BE); 9. Magnuson (WL-S); 10. Sreenan (LCC).

Other Local Finishers (106 Runners): 11. Kristen Fortman (KA); ... 13. Leah Myerholtz (CG); ... 22. Kelly Doepker (KA); ... 26. Jenna Henline (SV); ... 32. Gracyn Stechschulte (CG); 33. Kaitlyn Price (CG); ... 35. Bailey Dunifon (CG); ... 37. Gabrielle Goecke (SV); ... 50. Keara Williams (CG); 51. Candace Downing (CG); ... 56. Kirsten Malsam (CG); ... 59. Jayden Smith (SV); ... 63. Julie Mulholland (SV); ... 66. Bailey Eikholt (KA); ... 71. Julia Bogart (CG); 72. Alexis Price (CG); ... 97. Jade Zeller (KA); ... 101. Elizabeth Martin (CG).

 

Add comment


Security code
Refresh