COLUMBUS – The Division VI and VII football All-Ohio teams were announced Sunday by a statewide media panel. The teams were selected by members of the Ohio Prep Sportswriters Association.

On Monday, the Division IV and V All-Ohio teams will be announced, followed by the Division II and III teams on Tuesday. The Division I All-Ohio team and the Ohio Mr. Football Award will be announced Wednesday.

Alex Schneider (6-2, 160) of Columbus Grove was selected to the second team offense as a receiver. Teammate Gunner King (6-2, 275) also made second team on the defensive side of the ball as a lineman.

Eli Yahl of Spencerville (6-2, 230) was awarded second team defense at the linebacker position and Rece Verhoff (5-5, 120) of Columbus Grove was given third team as a sophomore kicker.

Grove quarterback Blake Reynolds (6-4, 180) earned special mention.

2019 DIVISION VI OPSWA ALL-OHIO FOOTBALL TEAMS

Offensive players of the year: Caleb Gallwitz, Howard East Knox; Cody Benesh, Collins Western Reserve; Lane Ruby, Chillicothe Southeastern; Riley Huelskamp, Anna

Defensive player of the year: Sawyer Koons, Glouster Trimble

Coach of the year: Ty Stevenson, Collins Western Reserve

First Team Offense

Quarterbacks: Lane Ruby, Chillicothe Southeastern, 5-9, 175, sr.; Adam Bidlack, Dalton, 5-11, 165, sr.; Lucas Hartings, Worthington Christian, 6-4, 180, sr.; Cade Polter, Sherwood Fairview, 6-2, 180, sr.; Bart Bixler, Anna, 5-11, 170, sr.; Cade Schmelzer, Covington, 6-3, 200, sr.

Backs: Riley Huelskamp, Anna, 5-10, 185, sr.; Conner Wright, Glouster Trimble, 5-11, 190, sr.; Caleb Gallwitz, Howard East Knox, 6-0, 195, sr.; Tyler Fisher, Beverly Fort Frye, 5-10, 170, sr.; Cody Benesh, Collins Western Reserve, 5-11, 170, sr.; Joe Governale, Columbia Station Columbia, 5-10, 175, jr.

Receivers: DJ Moore, Worthington Christian, 6-3, 190, so.; Trent Roetgerman, Minster, 6-2, 190, sr.; Cam Grodhaus, Salineville Southern, 6-0, 180, sr.; Luke Lachey, Grandview Heights, 6-6, 225, sr.

Line: Alan Mead, Chillicothe Southeastern, 6-3, 220, sr.; Sam Rengert, Milford Center Fairbanks, 6-7, 310, sr.; Isiah Jones, Beverly Fort Frye, 5-9, 210, sr.; Matthew Gladieux, Archbold, 6-1, 230, sr.; Jake Montgomery Gibsonburg, 6-2, 212, sr.; Carson Heidecker, Columbia Station Columbia, 6-3, 285, sr.

Kicker: Cade Ziegler, Milford Center Fairbanks, 6-3, 155, so.

First Team Defense

Line: Ian Joyce, Glouster Trimble, 6-3, 230, sr.; Blake Miller, Galion Northmor, 6-5, 220, sr.; Joey Bertani, Grandview Heights, 6-3, 215, sr.; Caden Hill, Ashland Crestview, 6-1, 290, sr.; Nick Wolfe, Jamestown Greeneview, 6-0, 280, sr.; Jayson Keenan, Wellington, 6-0, 190, sr.; Wil Luthman, Anna, 6-2, 255, sr.

Linebackers: Jake Hurst, Mechanicsburg, 5-9, 165, so.; Sawyer Koons, Glouster Trimble, 6-0, 225, sr.; Dawson David, Howard East Knox, 6-1, 205, sr.; Jack Parry, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 219, sr.; Dylan Hart, Beverly Fort Frye, 6-1, 215, jr.; Chayse Singer, Sherwood Fairview, 5-9, 180, sr.; Andrew Pifer, Bucyrus, 5-10, 180 Sr.; Tyler Knight, Mogadore, 5-10, 190, so.

Backs: Brady Schilling, Beverly Fort Frye, 6-2, 175, sr.; Gavin Little, Newcomerstown, 5-11, 145, sr.; Dylan Jones, Mogadore, 5-9, 170, sr.; Jayce Sloan, Salineville Southern, 6-0, 170, sr.

Punter: Drew Saki, Columbia Station Columbia, 6-1, 190, sr.

Second Team Offense

Quarterbacks: Kadden Lester, Howard East Knox, 6-2, 185, sr.; Cameron Kittle, Glouster Trimble, 6-1, 175 Sr.; Hayden Gibson, Brookfield, 6-0, 170, jr.

All-Purpose: Keegan Wilburn, Nelsonville-York, 5-9, 185, sr.; Tyler Bean, Pymatuning Valley, jr.

Backs: Nathanael Suntheimer, East Canton, 6-0, 171, sr.; Chandler Keener, Smithville, 5-10, 195, jr; Zach Bowers, Liberty Center, 5-11, 168, Sr,; Alex Schmitmeyer, Minster, 6-0, 180, sr.; Shaun Thomas, Lima Central Catholic, 6-0, 182, jr.; Wyatt Conner, Newcomerstown, 6-1, 180, sr. Receivers: Jaiden Malone, Dalton, 6-0, 150, so.; Cruz McFadden, Bainbridge Paint Valley, 6-2, 175, sr.; Alex Schneider, Columbus Grove, 6-2, 160, sr.; Trent Murdock, Liberty Center, 6-1, 205, sr.

Receivers: Jaiden Malone, Dalton, 6-0, 150, so.; Cruz McFadden, Bainbridge Paint Valley, 6-2, 175, sr.; Alex Schneider, Columbus Grove, 6-2, 160, sr.; Trent Murdock, Liberty Center, 6-1, 205, sr.

Line: Caleb Harper, Worthington Christian, 6-5, 220, sr.; Hayden Hankinson, Centerburg, 6-4, 225, sr.; Collin Weaver, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 216, sr.; Andrew Beery, Smithville, 6-2, 290, sr.; Owen Stoudmire, Norwayne, 6-2, 315, jr; Ethan Truex, Lima Central Catholic, 5-10, 298, sr. ;Robbie Granny, Middlefield Cardinal, 6-4, 275, sr. ;Kenny Crouch, Pymatuning Valley, sr. ;Jeremiah Sutton, Oberlin, 6-0, 300, sr.

Kicker: Clayton Medvec, New Middletown Springfield, 6-0, 178, jr.

Second Team Defense

Line: Gunner King, Columbus Grove, 6-2, 275, jr.; Dayne Braden, Collins Western Reserve, 6-3, 275, sr. ; Chase Saunders, Rittman, 6-1, 215, sr.; Aaron Hopkins, Oberlin, 6-2, 215, sr.

Linebackers: Braden Anderson, Worthington Christian. 6-0, 180, jr.; Braylon Green, Milford Center Fairbanks. 6-3, 190, jr.; Eli Yahl, Spencerville, 6-2, 230, sr.; Carson Meyer, Archbold, 5-11, 190, jr; Ty Williams, Hillsdale, 6-2, 205, jr.; Hayden Garrow, Columbia Station Columbia, 5-10, 175, Fr.

Backs: Loghan Kelley, Williamsburg, 5-9, 170, sr.; Rossy Moore, Lima Central Catholic, 6-2, 195, jr.; Preston Sykes, Frankfort Adena, 6-0, 170, jr.; Elijah Zimmerman, Archbold, 6-1, 180, sr.; Connor Keller, Liberty Center, 6-0, 165, sr.; Isaac Lininger, Anna, 6-0, 165, sr.

Punter: Cade Leach, Howard East Knox, 6-0, 185, sr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Benjamin Higgins, Wellington, 6-0, 180, sr.; Hunter Mariotti, Galion Northmor, 6-3, 190, sr.; Chase Foos, Attica Seneca East, 6-0, 215, sr.; Beau Brungard, New Middletown Springfield, 6-0, 190, so.

Backs: Mason McClellan, Wellington, 6-1, 170, sr.; Jon Auld, Gibsonburg, 5-10, 172, sr.; Brayden Ison, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 190, sr.; Jaydon Harris, Oberlin, 5-11, 170, jr.

Receivers: Andrew Cates, Covington, 6-1, 183, sr.; Jon Brasee, Wellington, 6-0, 150, so.; Casey Horner, Middlefield Cardinal, 5-10, 155, sr.:; Jonah Wilkerson, Pymatuning Valley, jr.; Noah Miller, Coldwater, 6-5, 222, sr.

Line: Blake Jones, Attica Seneca East, 6-4, 270, sr.; Austin Bostater, Sherwood Fairview, 6-2, 255, jr.; Noah Luiken, Dayton Christian, 6-0, 365, jr.; Dylan Sharp, Minster, 6-3, 270, sr.

Kicker: Rece Verhoff, Columbus Grove, 5-5, 125, so.

Third Team Defense

Line: Logan Hicks, Attica Seneca East, 6-1, 235, sr. ; Trey Kaseman, Gibsonburg, 5-8, 171, sr.; Thomas Lenhart, Beverly Fort Frye, 6-0, 225, jr.; Logan Giddings, Pymatuning Valley, sr. ; Malachi Minnich, Anna, 6-2, 220, sr.; Kix Thiel, Mechanicsburg, 6-1, 200, sr.; Braden Medley, Beverly Fort Frye, 5-11, 200, jr.

Linebackers: Mikey Nusser, Chillicothe Southeastern, 5-7, 190, jr.; Will Bolin, Ashland Crestview, 6-0, 210, sr.; Drew Unangst, Wellington, 6-1, 185, so.; Eric Hurtt, Frankfort Adena, 5-11, 225, jr.; Clay Payton, Jamestown Greeneview, 5-10, 185, sr.; Evan Backensto, Elgin, 6-3, 215, sr.

Backs: Logan Hurst, Mechanicsburg, 6-2, 180, sr.; Bryce Conti, Carey, 5-11, 152, so.; Owen Menge, Columbia Station Columbia, 5-5, 135, so.; Caleb Frank, Sherwood Fairview, 6-1, 165, jr.; Kleyton Maschino, Covington, 6-2, 155, sr.; Mason Inman, Pymatuning Valley, 6-0, 165, jr.

Punter: Michael Hanson, Jamestown Greeneview, 6-0, 215, sr.

SPECIAL MENTION:

Quarterbacks: Blake Reynolds, Columbus Grove, 6-4, 180, jr.; Seth Griswold, Dayton Christian, 6-0, 170, sr.: Mikey Seel, Nelsonville-York, 6-1, 200, sr.; Caden Miller, Crooksville, 6-2, 160, sr.; Ian Ellis, Beverly Fort Frye, 5-11, 180, so.; Isaac Hickman, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 184, sr.

Backs: Hunter Jester, Fayetteville-Perry, 5-10, 168, jr.; Peyton Lane, New Paris National Trail, 5-10, 160, sr.; Chayse Propst, Mechanicsburg, 5-11, 185, jr.; Cory Ross, Arcanum, 5-9, 185, sr.; Austin Stapleton, Coal Grove Dawson-Bryant, 5-10, 225, jr.; Brayden Ison, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 190, sr.; Nate Throckmorton, Frankfort Adena, 5-7, 160, jr.; Logan Adams, Belpre, 5-7, 140, sr.; Devin Carter, Leavittsburg LaBrae, 5-10, 175, so.; Tyler Briggs, Brookfield, 5-10, 250, sr.; Darreion Davis, Grandview, 6-0, 195, sr.; Donnell Marshall, Centerburg, 5-11, 160, jr.; Dylon Parmon, Northridge, 5-9, 175, sr.; Zane Wallace, Beverly Fort Frye, 5-9, 150, sr.; Noah Love, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-10, 190, sr. Receivers: Nick Laposky, Wellington, 6-3, 180, sr.; Luke Morris, Mt. Blanchard Riverdale, 5-8, 170, jr.; Antonio Cruz, Archbold, 5-11, 160, jr.; Norey Johnson, Cincinnati Deer Park, 6-3, 166, so.; Logan McCoy, North Lewisburg Triad, 6-3, 195, sr.; Reid Wheeler, Dayton Christian, 6-1, 185, sr.; Logan Bennett, Frankfort Adena, 6-4, 195, jr.; Ty Perkins, Lucasville Valley, 6-2, 150, Fr.; Brady Brannon, Crooksville, 5-11, 165, sr.; Tanner Chenault, Chillicothe Southeastern, 6-1, 215, sr.; Dakota King, Brookfield, 6-2, 170, sr.; Garrett Walker, New Middletown Springfield, 5-10, 173, sr.; Nathan Stephenson, Mogadore, 6-5, 190, sr; Gavin Ramos, Northmor, 5-7, 140, sr.; Gage Steinmetz, East Knox, 6-0, 180, sr.; Tristan Tesch, Zoarville Tuscarawas Valley, 5-8, 165, jr.

Offensive Line: Aiden Markley, Collins Western Reserve, 6-3, 220, sr.; Caden Coleman, Mechanicsburg, 5-9, 240, jr.; Luke Dye, Anna, 6-0, 250, sr.; Jayden Heltsley, Arcanum, 6-4, 280, sr.; Joseph Stillwell, Williamsburg, 6-3, 275, sr.; Micah Trimbach, Troy Christian, 5-10, 215, sr.; Nathan Howard, Chillicothe Southeastern, 6-1, 215, jr.; Brock Hill, Bainbridge Paint Valley, 5-11, 245, sr.; Zach Guffey, Glouster Trimble, 6-0, 205, sr.; Jack Nagucki, Glouster Trimble, 6-1, 200, sr.; Stephen Craig, Salineville Southern, 5-11, 275, sr.; Jesse Keen, East Canton, 6-5, 310, sr.; Tristin Welcome, Mogadore, 6-3, 250, jr.; Luke Grosscup, East Knox, 5-10, 180, sr.; Brandon Planey, Northmor, 6-1, 235, sr.; Casey Brooker, Beverly Fort Frye, 6-2, 225, so.; Kolton Shepherd, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 293, jr. Kickers: Eric Hamilton, Cincinnati Deer Park, 5-8, 145, jr.; Blake Dippold, Coldwater, 5-11, 218, sr.; Grace Dudziak, Wellington, 5-5, 155, sr.; Garrett Clark, Frankfort Adena, 5-9, 150, sr.; Zach McLean, Crooksville, 6-1, 170, jr.;

Defensive Line: Caleb Teague, Wellington, 6-5, 190, jr.; Garrett Neth, Allen East, 5-10, 200, sr.; Duncan Cooper, Covington, 6-0, 180, jr.; Jesse Fisher, Covington, 6-0, 213, sr.; Tiray “Tank” Jamison, Dayton Christian, 5-5, 250, sr.; Cody Miller, Columbiana, 5-11, 201, sr.; Nick McAvoy, Cardington, 6-0, 250, sr.; Josh Green, Old Washington Buckeye Trail, 6-4, 227, sr.; Nic Burris, Old Washington Buckeye Trail, 5-9, 227, jr.; Steven Gilliand, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-5, 260, sr.

Linebackers: Blake Harshbarger, Allen East, 5-10, 175, jr.; Zack Czako, Middlefield Cardinal, 5-10, 205, so.; Matt Batson, Dayton Christian, 6-0, 206, sr.; Austen Cutarelli, Arcanum, 5-11, 195, sr.; Dakota Roberts, Williamsburg, 5-10, 180, sr.; Codey Taylor, Springfield Northeastern, 6-2, 200, sr.; Dearis Thomas, Cincinnati Deer Park, 6-0, 190, so.; Brayden Wiggins, Covington, 5-9, 173, sr.; Ameer Cunningham, Norwayne, 6-2, 190, jr.; Jakob Cross, Columbiana, 6-1, 200, sr.; Wyatt Reeder, Northmor, 5-10, 160, sr.; Jake Reese, Northridge, 6-0, 215, sr.; Riordin Stauffer, Fairbanks, 6-2, 210, so.; Caden Fryman, Beverly Fort Frye, 6-3, 185, sr.; Trenton Newkirk, Newcomerstown, 6-2, 210, so.; Ronnie Rominger, Old Washington Buckeye Trail, 6-3, 189, sr.

Defensive Backs: Jayden Skinner, Wellington, 6-1, 150, jr.; Tyler Moore, Wellington, 5-10, 160, so.; Loghan Kelley, Williamsburg, 5-9, 170, sr.; James Shaffer, Campbell Memorial, 5-10, 190, jr.; Owen Blanton, Mount Gilead, 5-10, 165, sr.; Terry Fearn, Fredericktown, 6-0, 185, sr.; Charlie James, Grandview, 5-10, 170, sr.; Gatlin Luke, Fairbanks, 5-9, 155, sr.; Logan Randolph, Northmor, 6-0, 150, sr.; Jaiden Reynolds, Worthington Christian, 5-10, 170, so.; Franko Rome, Old Washington Buckeye Trail, 5-10,162, so.; Trey McGilton, Old Washington Buckeye Trail, 5-10, 157, sr.; Tanner Phillips, Zoarville Tuscarawas Valley, 6-0, 175, jr.

Punters: Hunter Tresnan-Reighard, Delta, 6-4, 230, sr.; Brycetyn Hedden, Castalia Margaretta, 6-1, 200, sr.; Will Popa, Mogadore, 6-0, sr.;

AP: Austin Stormes, Coal Grove Dawson-Bryant, 5-11, 175, sr.;

2019 DIVISION VII OPSWA ALL-OHIO FOOTBALL TEAMS

Offensive player of the year: Hunter Prince, Edgerton

Defensive players of the year: TJ Rhamy, Hamler Patrick Henry; Matt Everman, Maria Stein Marion Local; Max Hoying, Fort Loramie

Coaches of the year: Rusty Webb, Willow Wood Symmes Valley; Michael Cook, St. Thomas Aquinas; Ryan Williams, Newbury

First Team Offense

Quarterbacks: Sam Shafer, Cuyahoga Heights, 6-2, 195, sr.; Alex Hawkins, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-9, 150, sr.; Matt Carlisle, Newark Catholic, 6-3, 193, sr.; Zane Heiss, Waterford, 5-10, 170, sr.; Mark Smith, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-1, 160, so.

Backs: Hunter Prince, Edgerton, 6-0, 200, sr.; Briar Portman, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 180, jr.; Wyatt Reiman, Shadyside, 5-11, 170, so.; Trey Fabrocini, Lancaster Fisher Catholic, 6-0, 230, sr.

Receivers: Deanza Duncan, Hamilton New Miami, 5-8, 160, jr.; A’Sian Burt, St. Thomas Aquinas, 6-1, 171, jr.; David Lamoreaux, Greenwich South Central, 6-4, 185, jr.; Chazz Johnson, Lima Perry, 6-2, 175, sr.

All-Purpose: Noah Arnold, Newbury, 5-10, 170, sr.

Line: Garrett Schwiebert, Hamler Patrick Henry, 6-6, 250, sr.; Ryley Spangler, Leipsic, 6-4, 248, sr.; Kyle Wasson, McComb, 6-0 245 Sr.; Carson Horstmann, Cuyahoga Heights, 6-0, 226, sr.; Easton Hitchens, Sarahsville Shenandoah, 6-4, 295, sr. Kicker: Justen Stoner, Arcadia, 5-8, 185, sr.

First Team Defense

Line: Matt Everman, Maria Stein Marion Local, 6-1, 205, sr.; TJ Rhamy, Hamler Patrick Henry, 5-9, 180, sr.; Juan Pena Leipsic, 5-10, 192, sr.; Tyson Speyer, Arlington, 6-4, 223, sr.; Eli Franks, McComb, 6-3, 268, so.; Conner Hicks, Leetonia, 6-0, 281, sr. ; John Tropf, Newbury, 6-0, 200, jr.

Linebackers: Max Hoying, Fort Loramie, 5-11, 200, jr.; Will Oldaker, Reedsville Eastern, 6-3, 260, jr.; Phillip Gibson-Perry, Canal Winchester Harvest Prep, 6-0, 200, jr.; Carter Dennis, Hannibal River, 5-11, 170, jr.; Cade Denius, Sarahsville Shenandoah, 5-7, 150, jr.; Cameron Hollobaugh, Warren JFK 6-0, 200, jr.; Isaac Stall, Pandora-Gilboa, 5-8, 195, sr.; Grant Meier, Maria Stein Marion Local, 5-11, 185, jr.; Ryan Selig, Cuyahoga Heights, 5-10, 162, sr.

Backs: Zach Stackhouse, Toronto, 6-1, 165, sr.; Lars Livengood, Norwalk St. Paul, 5-10, 175, sr.; Logan Niswander, Lucas, 6-3, 197, sr.; Mark Seger, Fort Loramie, 6-3; 205, sr.

Punter: John Hale, Greenwich South Central, 5-9,145, sr.

Second Team Offense

Quarterbacks: Dakota Phillips, Beallsville, 6-2, 181, sr.; Trey Robinette, Hamilton New Miami, 5-8, 190, jr.; Aaron Davis, McComb, 6-1, 165, sr.; Alex Price, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 165, sr. Backs: Kyle Zygmunt, Independence, 6-0, 160, so.; Blake Newland, Reedsville Eastern, 5-7, 170, jr.; Cam Caizzo, Norwalk St. Paul, 5-9, 185, sr.; Josh Ferguson, Willow Wood Symmes Valley, 5-10, 175, jr.

Receivers: Kolton Holloway, Hamler Patrick Henry, 6-2, 180, sr.; Bryce Basinger, Pandora-Gilboa, 6-3, 170, jr.,; Bradyn Nussbaum, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 165, sr.; Charles Huelsman Maria Stein Marion Local, 6-2, 180, jr.; Antonio Hammond, Cincinnati College Preparatory Academy, 6-2, 170, sr.

Line: Isaiah Durant, Cuyahoga Heights, 6-6, 282, sr.; Christian Gaul, Lancaster Fisher Catholic, 6-2, 265, sr.; Heath Rosen, Hannibal River, 5-10, 210, sr.; Blake Coffman, Lucas, 5-11, 290, sr.; Jaden Oney, Plymouth, 5-10, 250, sr.; Lance Good, Dola Hardin Northern, 6-3, 280, jr.; Josh Pangilinan, Fort Loramie, 5-8, 240, sr.

Kicker: Casey McGhee, Independence, 5-8, 150, so.

Second Team Defense

Line: Khelin Jackson, Canal Winchester Harvest Prep, 5-6, 215, sr.; Koen Gronbach, Sugar Grove Berne Union, 6-0, 185, sr.; Elijah Rogers, Canal Winchester Harvest Prep, 6-1, 240, sr.; Mitch Sanders, Newbury, 6-0, 215, sr.; Jayden Alston, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-11, 180, sr.; Dylan Finkbine, New Madison Tri-Village, 6-3, 177, jr.; Isaiah LaTurner, Convoy Crestview, 6-1, 215, sr.

Linebackers: Austin Kiess, Edon, 5-10, 215 Sr.; Caleb Lammers, Leipsic, 6-2, 208, sr.; Joe Pantelidis, Waterford, 6-2, 180, jr.; Tristan Thomas, Toronto, 5-9, 208, sr. ; Hayden McKee, South Charleston Southeastern Local, 6-1, 205, sr. Backs: Tyler Hayman, Sycamore Mohawk, 5-10, 164, jr.; Devares Glenn, Lima Perry, 5-6, 150, jr.;’ Elijah Chungu, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-10, 165, sr.; Jaret Vermilion, Arlington, 5-9, 150, sr.; Wesley Guy, Sarahsville Shenandoah, 5-7, 150, sr., Mitchell Hays, New Bremen, 5-11, 167, jr.; Max Alpert, Cuyahoga Heights, 6-2, 178, sr.

Punter: Will Cox, Miami Valley Christian Academy, 6-1, 196, sr.

Third Team Offense

Quarterbacks: Dominic Schadl, McDonald, 5-7, 165, jr.; Derk Hutchison, Malvern, 6-0, 180, jr.; Evan Legg, Greenwich South Central, 5-11, 175, sr.; Kaden Starcher, Lancaster Fisher Catholic, 6-0, 190, sr.

Backs: Sean Lengyel, North Jackson Jackson-Milton, 5-11, 175, jr.; Noah Barnhart, New Matamoras Frontier, 5-10, 195, jr.; Owen Wetherill, Dola Hardin Northern, 5-11, 155, jr.; Wil Morrow, Hamler Patrick Henry, 5-11, 200, sr.; Trey McNickle, Racine Southern, 6-0, 185, sr.; Tommy Zirzow, Lucas, 5-10, 193, sr.; Cody Paugh, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-9, 170, sr.

Receivers: Jason Bartosik, Cuyahoga Heights, 6-4, 190, sr.; Jake Mitrisin, Independence, 5-11, 160, sr.; Nick Brandewie, Fort Loramie; 6-2; 210, sr.

All-Purpose: Carson Hauger, Lucas, 5-11, 146, sr.; Levi Gazarek, North Baltimore, 6-5, 245, sr.

Line: Damarion Gibson, Lima Perry, 6-0, 220, so.; Tyler Eustace, Edgerton, 5-10, 210, sr.; Earl Hill, Warren JFK, 6-4, 280, sr.; Martin Mendoza, Fairport Harbor Fairport Harding, 5-8, 175, sr.; Jacob Orms, Newbury, 5-10, 150, sr.; Blake Holthaus, Fort Loramie, 6-1, 230, sr.; Connor Stewart, Sidney Lehman Catholic, 6-4, 260, jr.

Kicker: Ethan Potts, Sidney Lehman Catholic, 5-11, 165, sr.

Third Team Defense

Line: Joe Connors, Cuyahoga Heights, 6-1, 225, sr.; Mack Fortman, Fort Loramie, 6-2, 265, jr.; Alex Hicks, Lockland, 6-1, 310, sr.; Cody Dirksen, Mississinawa Valley, 6-0, 210, sr.

Linebackers: Tristan Arnold, Lucas, 6-2, 203, sr.; Will Stieber, Norwalk St. Paul, 5-8, 155, so.; Max Dirmeyer, Mississinawa Valley, 5-8, 160, sr.; Adam Miklovic, Independence, 6-2, 200, sr.; Julian Cicchella, Newbury, 6-1, 185, sr.; John Edwards, Sidney Lehman Catholic, 5-10, 185, so.; Noah Guillozet, Fort Loramie, 5-10, 185, sr.

Backs: Jack Leith, Willow Wood Symmes Valley, 6-3, 170, sr.; Walker Elliott, Plymouth, 5-11, 160, sr.; Kyle Polack, Cuyahoga Heights, 6-0, 156, sr.; Evan Arnold, Newbury, 6-1, 165, jr.; Kyle Northup, Crown City South Gallia, 6-0, 164, sr.; Austin Knaack, Cuyahoga Heights, 6-0, 160, sr.

Punters: Chase Iser, Southington Chalker, 5-11, 190, sr.; Clayton Lust, Ridgedale, 5-9, 150, sr.

SPECIAL MENTION:

Quarterbacks: Kale Long, DeGraff Riverside, 5-11, 195, jr.; Collin Moore, Fort Loramie, 6-0; 210, jr; Trey Robinette, Hamilton New Miami, 5-8, 190, jr.; Dylan Stinson, Lewisburg Tri-County North, 6-3, 160, jr.; Colby Bartley, Corning Miller, 5-8, 165, sr.; Gage Shuler, Racine Southern, 5-10, 155, sr.; Sam Leach, Ridgedale, 6-0, 178, sr.; J.D. Schmidt, New Matamoras Frontier, 5-8, 165, so.; Caleb Leasure, Toronto, 5-10, 142, jr.

Backs: Alex Scholl, Mississinawa Valley, 5-10, 180, sr.; Reece Stammen, Ansonia, 5-11, 205, jr.; Steven Fitzgerald, Reedsville Eastern, 5-10, 205, jr.; Marco Ferry, Leetonia, 5-10, 180, jr.; Jesse Likens, Warren JFK, 5-8, 165, jr.; Javon Eggert, Harvest Prep, 5-7, 175, sr.; Landon Godenschwager, Berne Union, 5-9, 155, sr.; Jaylen Jennings, Harvest Prep, 5-9, 170, so.; Christian Lautenschleger, Grove City Christian, 5-8, 180, jr.; Michael Johnson, Hannibal River, 5-10, 150, jr.; Garrett Dozier, Toronto,5-10, 168, jr.; Alex Kilburn, Woodsfield Monroe Central, 5-11, 215, jr.; Jeffrey Dawson, Steubenville Catholic Central, 5-11, 170, sr.; Brandon Fleck, Maria Stein Marion Local, 6-0, 195, sr.;

Receivers: Braden Sears, Independence, 6-2, 235, sr.; Brendan O’Leary, Sidney Lehman Catholic, 6-1, 170, sr.; Austin Sanders, South Charleston Southeastern Local, 6-1, 175, sr.; Josh Scantland, New Madison Tri-Village, 6-3, 170, so.; Ethan Huffman, Franklin Furnace Green, 6-0, 165, jr.; Tre McCoy, Corning Miller, 5-7, 155, so.; Nick Fouss, Waterford, 5-11, 155, sr.; Cameron Tucker, McDonald, 6-1, 180, sr.; Bert Jones, Windham, 6-3, 175, so.; Adam Beard, Ridgedale, 6-0, 215, jr.; Slater Evans, Newark Catholic, 5-6, 130, sr.; Langdon Johnson, Danville, 5-11, 185, sr.; Kenneth Martin, Malvern, 5-11, 165, sr.; Kelly Hendershot, Shadyside, 6-3, 177, sr.; Logan Brookover, New Matamoras Frontier, 6-2, 190, sr.

Offensive Lineman: Nathan Ungrun, Maria Stein Marion Local, 6-4, 265, sr.; Luke Reed, Newbury, 5-10, 190, jr.; Ethan Burrows, DeGraff Riverside, 5-10, 185, jr.; Austin Helmke, Ansonia, 6-1, 275, sr.; Gavan Yates, Willow Wood Symmes Valley, 6-0, 240, so.; Seth Imes, Franklin Furnace Green, 6-3, 265, sr.; Jake Barber, Reedsville Eastern, 6-0, 210, jr.; Kyle Beasley, Beaver Eastern, 6-0, 185, so.; Haden Offenberger, Waterford, 5-7, 170, jr.; Greg Merdich, McDonald, 6-0, 230, jr.; Logan Pugh, North Jackson Jackson-Milton, 6-4, 265, jr.; Hunter McCombs, McDonald, 6-0, 225, jr.; Tyler Householder, Berne Union, 6-3, 240, sr.; Emmanuel Mullens, Harvest Prep, 6-5, 260, jr.; Nate Williams, Newark Catholic, 6-5, 300, sr.; Tyler Wilson, Danville, 6-0, 200, sr.; Mason Geraud, Shadyside, 6-3, 310, jr.; Gaige Bowersock, New Matamoras Frontier, 6-0, 220, jr.; Bryson White, Malvern, 6-2, 245, so.

Kickers: Bryan Prentice, Vienna Mathews, 5-10, 230, sr.; Baltazar Miguel. New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-10, 140, sr.; Alex Klosterman, Maria Stein Marion Local, 6-2, 180, sr.

Defensive Lineman: Cole Miller, Waterford, 6-0, 165, jr.; Jaylin Turner, Warren JFK; 6-2, 230, sr.; Briggs Schafer, Sarahsville Shenandoah, 6-0, 160, sr.; Bradley Michael, Caldwell, 6-0, 225, sr.; Isaac Miller, Toronto, 6-0, 210, sr.; Gage Joseph, Shadyside, 5-11, 210, so.

Linebackers: Ryan Vollman, Independence, 5-10 190, jr.; Max Dirmeyer, Mississinawa Valley, 5-8, 160, sr.; John Edwards, Sidney Lehman Catholic, 5-10, 185, so.; Cody Eyer, New Madison Tri-Village, 5-10, 180, sr.; Trey Godfrey, Mississinawa Valley, 5-11, 235, jr.; Dylan Spivey, Hamilton New Miami, 5-10, 200, jr.; Caleb Mullins, Willow Wood Symmes Valley, 6-1, 210, jr.; Mason Dishong, Reedsville Eastern, 6-2, 200, sr.; Braidan Haney, Sciotoville East, 5-10, 200, sr.; Nathan Gilligan, McDonald, 5-11, 190, so; Riley Lewis, McDonald, 5-8, 170, sr.; Michael Donatelli, Lowellville, 5-9, 172, sr.; Clay Dean, Windham, 6-1, 205, jr.; Preston Mitchell, Louisville St. Thomas Aquinas, 5-10, 225, sr.; Joe Gallagher, Grove City Christian, 5-11, 190, sr.; Drew Hess, Newark Catholic, 6-2, 180, jr.; Deion Parker, Danville, 5-7, 170, so.; Connor Swartz, Fisher Catholic, 6-1, 205, sr.; Payton Young, Fairfield Christian, 5-10, 205, sr.; Ryan Dick, New Philadelphia Tuscarawas Central Catholic, 5-11, 185, jr.; Caden Moore, Caldwell, 6-0, 150, sr.; Jakob Klug, Shadyside, 5-11, 178, sr.; Anthony Simmons Jr., Steubenville Catholic Central, 6-1, 200, sr.; Adam Moser, Malvern 5-8, 170, jr.

Defensive Backs: Peyton Otte, Maria Stein, Marion Local, 5-10, 170, so.; Tyler Hayman, Sycamore Mohawk, 5-10, 164, jr.; Devares Glenn, Lima Perry, 5-6, 150, jr.; Drew Barhorst, Sidney Lehman Catholic, 6-0, 175, sr.; Payton Pugh, St. Bernard-Elmwood Place, 5-9, 175, sr.; Layne Sarver, New Madison Tri-Village, 6-4, 170, so.; Blake Scholl, Mississinawa Valley, 6-5, 170, sr.;Brock Shellhaas, Ansonia, 5-11, 170, sr.; Logan Clemmons, Beaver Eastern, 5-10, 160, jr.; Savonne Williamson, Warren JFK, 5-8, 155, sr.; Darien Suggs, Wellsville, 5-11, 150, sr.; RaySean Owens, Louisville St. Thomas Aquinas, 6-2, 162, sr.; RaShaun Goines, Harvest Prep, 5-8, 175, jr.; Caden McColly, Fisher Catholic, 5-9, 175, sr.; Reggie Pace, Columbus Crusaders, 5-8, 165, sr.; Zi’Year Pardon, Fairfield Christian, fr.; Jordan Joseph, Shadyside, 5-10, 164, jr.; Anthony LeFever, Steubenville Catholic Central, 6-0, 165 sr.

All-Purpose: Mick Laski, Independence, 5-9, 170, sr.; Ethan Manelski, Independence, 5-10, 160, sr.